1. O nas
  1. O nas
 2. MEDIA O NAS
 3. Galeria
 4. PODARUJ PIĘKNO
 5. AKTUALNOŚCI/ PROMOCJE
 6. CENNIK
 7. CENY ZABIEGÓW I TERAPII ŁĄCZONYCH WYKONYWANYCH W SERIACH
 8. Kontakt
  1. Mapa dojazdu do Gabinetu Kosmetologii i Medycyny Estetycznej Estetica

Zmarszczki

Co to są zmarszczki?

Zmarszczki są zmianami struktury skórnej związanymi ze starzeniem się skóry i rozwijają się głównie na skórze eksponowanej na słońce. Są wynikiem procesów degeneracyjnych w głębszych warstwach skóry, a dokładnie w skórze właściwej. Powstają na skutek stopniowego zaniku włókien kolagenowych i elastyny, co powoduje, że skóra traci swoją sprężystość, jędrność, i staje się coraz gorzej nawilżona. Skóra właściwa traci coś w rodzaju rusztowania i dlatego cześć zewnętrzna skóry zapada się i tworzą się zmarszczki. Ze względu na przyczynę powstawania, zmarszczki dzielimy na:
 • mimiczne
 • posłoneczne
 • senne
 • grawitacyjne

Jak zapobiegać powstawaniu zmarszczek?

Aby spowolnić proces powstawania zmarszczek należy właściwie pielęgnować skórę. Jako kobiety jesteśmy przyzwyczajone do stosowania różnego rodzaju preparatów w postaci kremów, emolientów, czy serum. Jednak należy pamiętać, że preparaty te działają głównie w sferze naskórka. Nie przenikają do głębszych warstw skóry, a to właśnie tam odbywają się procesy regeneracyjne. Niekorzystny wpływ na naszą skórę wywołują promienie słoneczne, palenie papierosów, klimatyzowane pomieszczenia, diety odchudzające oraz żywa mimika twarzy.

Jakie są dostępne terapie zmarszczek?

Zmarszczki można leczyć. Istnieje szeroka gama zabiegów, które pobudzają skórę właściwą do pracy. Pierwszą grupę zabiegów stanowią metody złuszczania naskórka tzw. peelingi lekarskie. Drugą grupę zabiegów stanowią metody ingerencji w skórę właściwą zastrzykami, podając w ten sposób bogato witaminowe preparaty tzw. koktajle, bezpośrednio do komórek. Są to zabiegi mezoterapii.

Dla osób, które oczekują natychmiastowych rezultatów proponuje się terapię, której efekty widoczne są już bezpośrednio po zabiegu. Najczęściej wykonywanymi i lubianymi przez pacjentki zabiegami są wypełnienia zmarszczek kwasem hialuronowym. Pozwalają na korekcję zmarszczek statycznych, które powstają w związku z zanikiem "rusztowania" naszej skóry, działając typowo jako wypełniacze zapadniętych miejsc. W celu likwidacji zmarszczek mimicznych twarzy stosuje się zastrzyki z preparatu toksyny botulinowej.

Wygładzanie zmarszczek Botoxem stosuje się celem likwidacji zmarszczek górnej partii twarzy czyli poprzecznych bruzd na czole, zmarszczek pionowych między brwiami oraz tzw. "kurzych łapek" wokół oczu.
Wspaniałe efekty daje kojarzenie różnych dwóch metod. Zmarszczki mimiczne górnej części twarzy wypełniamy Botox'em, zmarszczki statyczne dolnej części twarzy wypełniamy najczęściej preparatami kwasu hialuronowego. Terapie twarzy warto uzupełnić zabiegami z zastosowaniem kwasu L-polimlekowego, czyli Sculptrą.
Twoja skóra zawsze pod opieka profesjonalistów.
Gabinet Kosmetologii i Medycyny Estetycznej Estetica, 32-600 Oswiecim, ul. Dabrowskiego 129, tel.: 33 844 01 66
Projekt i program Interhead.pl