1. O nas
  1. O nas
 2. MEDIA O NAS
 3. Galeria
 4. PODARUJ PIĘKNO
 5. AKTUALNOŚCI/ PROMOCJE
 6. CENNIK
 7. CENY ZABIEGÓW I TERAPII ŁĄCZONYCH WYKONYWANYCH W SERIACH
 8. Kontakt
  1. Mapa dojazdu do Gabinetu Kosmetologii i Medycyny Estetycznej Estetica

Wypełnianie zmarszczek - kwas hialuronowy

Wypełanianie zmarszczek Gabinet Estetica Oświęcim 

Co to jest kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy jest naturalnym składnikiem naszego organizmu. Jedną z głównych jego cech w tkankach jest wiązanie wody, dzięki czemu utrzymuje prawidłowe nawodnienie skóry. Kwas hialuronowy wykorzystywany do wygładzania zmarszczek jest preparatem syntetycznym, dzięki czemu istnieje znikome ryzyko alergii. Zapewnia nam dużą wygodę, gdyż nie wymaga wcześniejszej próby uczuleniowej.

Jakie zmarszczki leczymy kwasem hialuronowym?

Kwas hialuronowym nadaje się do wypełniania:
 • bruzd nosowo-wargowych,
 • zmarszczek okolicy oczu, w tym dolina łez
 • między-brwiowych,
 • opadniętych kącików ust
 • modelowania ust
 • modelowania owalu twarzy. 
Czasami,  jak po każdej iniekcji igłą, mogą zdarzyć się drobne siniaki, obrzęk, zaczerwienienie, które ustępują już następnego dnia. Preparaty do wypełniania zmarszczek kwasem hialuronowym mają postać  bardzo plastycznego i elastycznego żelu, który po wprowadzeniu pod skórę wypełnia zmarszczkę, dając bardzo naturalne efekty. Podawane są bardzo cienkimi igłami co zmniejsza doznania bólowe. Z punktu widzenia pacjenta ważna jest wygoda zabiegu, brak konieczności wykonywania próby uczuleniowej, co zmniejsza ilość wizyt w gabinecie, oraz oczywiście minimalne doznania bólowe i to, aby efekt zabiegu utrzymywał się jak najdłużej.

Czy zabieg jest bolesny?

30-40 minut przed zabiegiem miejsca, w które chcemy podać preparat smarujemy kremem znieczulającym. Zabiegi nie powodują wyłączenia pacjenta z codziennego życia. Są to tzw. zabiegi "lunch'owe" ,które mogą być wykonane nawet w przerwie podczas pracy, trwają bardzo krótko - około pół godziny, nie licząc czasu na znieczulenie.

Jakich efektów mogę się spodziewać?

Zabiegi wygładzania zmarszczek kwasem hialuronowym są bardzo skuteczne, dają natychmiastowe efekty, niemniej jednak nie są to zabiegi, które wykonujemy raz na zawsze. Po 8-12 miesiącach preparaty kwasu hialuronowego stopniowo podlegają degradacji na dwutlenek węgla i wodę i ulegają całkowitemu wchłonięciu. Należy wówczas zabieg powtórzyć co z jednej strony uznać można za wadę, z drugiej zaś za zaletę, ponieważ dzięki temu są to zabiegi całkowicie bezpieczne. Dają gwarancję, że po jakimś czasie efekt minie i nie spowoduje trwałej zmiany w wyglądzie twarzy. Proces ten jest w stu procentach odwracalny w czasie.

Polecane preparaty: Juvederm Ultra, Surgiderm, Stylage, Restylane.Twoja skóra zawsze pod opieka profesjonalistów.
Gabinet Kosmetologii i Medycyny Estetycznej Estetica, 32-600 Oswiecim, ul. Dabrowskiego 129, tel.: 33 844 01 66
Projekt i program Interhead.pl