1. O nas
  1. O nas
 2. MEDIA O NAS
 3. Galeria
 4. PODARUJ PIĘKNO
 5. AKTUALNOŚCI/ PROMOCJE
 6. CENNIK
 7. CENY ZABIEGÓW I TERAPII ŁĄCZONYCH WYKONYWANYCH W SERIACH
 8. Kontakt
  1. Mapa dojazdu do Gabinetu Kosmetologii i Medycyny Estetycznej Estetica

Rozszerzone naczynka krwionośne

Rozszerzone naczynka krwionośne na twarzy i nogach czyli tzw. teleangiektazje są powszechnym problemem estetycznym i zdrowotnym wielu Pań. Nie bolą lecz szpecą. Utrudniają wykonanie makijażu. Świadczą o skłonności pacjenta do kruchości drobnych naczyń włosowatych. Ich powstawanie uwarunkowane jest często genetycznie, związane z zaburzeniami hormonalnymi, procesami starzenia skóry, nadmiernym opalaniem, czy urazami. Mogą występować też w innych okolicach ciała. Zawsze odbierane są jako defekt kosmetyczny, zwłaszcza gdy lokalizują się na policzkach czy skrzydełkach nosa.

Jak dbać o naczynia kruche naczynia krwionośne?

O kruche naczynia należy odpowiednio dbać przez cały rok aby nie dopuścić do trwałych uszkodzeń. W celu wzmocnienia ich ścianek trzeba stosować odpowiednie serie dermokosmetyków przeznaczonych do cery naczyniowej, unikać ekspozycji na promienie słoneczne, stosując kremy z filtrem, dbać o prawidłowe nawilżenie skóry, szczególnie gdy pracujemy w klimatyzowanych pomieszczeniach, a zimą chronić skórę przed mrozem tłustymi kremami. W celu odpowiedniego nawilżenia skóry można spryskiwać twarz wodami termalnymi działającymi też obkurczająco na naczynia lub poddać się serii zabiegów z kwasem mlekowym czy glikolowym w gabinecie dermatologicznym. Kwasy te nie tylko nawilżają skórę ale również działają na nią stymulująco co wpływa na pogrubienie naskórka, a to z kolei ma duże znaczenie ochronne dla kruchych naczyń. Zabiegi pielęgnacyjne wzmocnią ścianki naczyń lecz nie usuną widocznych gołym okiem "pajączków".

W tym celu zastosować należy leczenie prądem, krioterapię lub laseroterapię. Leczenie naczynek na twarzy wspomagane jest zabiegiem dermokosmetycznym.
Twoja skóra zawsze pod opieka profesjonalistów.
Gabinet Kosmetologii i Medycyny Estetycznej Estetica, 32-600 Oswiecim, ul. Dabrowskiego 129, tel.: 33 844 01 66
Projekt i program Interhead.pl