1. O nas
  1. O nas
 2. MEDIA O NAS
 3. Galeria
 4. PODARUJ PIĘKNO
 5. AKTUALNOŚCI/ PROMOCJE
 6. CENNIK
 7. CENY ZABIEGÓW I TERAPII ŁĄCZONYCH WYKONYWANYCH W SERIACH
 8. Kontakt
  1. Mapa dojazdu do Gabinetu Kosmetologii i Medycyny Estetycznej Estetica

Nieoperacyjna korekta kształtu nosa

Nieoperacyjna korekta kształtu nosa kwasem hialuronowym

Modelowanie nosa to idealny zabieg dla osób, które boją się nieodwracalnych zmian. Już w trakcie zabiegu pacjent ma wpływ na swój wygląd, efekty iniekcji obserwuje w lustrze i zgłasza uwagi. Po kwadransie pacjent wychodzi z gabinetu z ładnym, proporcjonalnym nosem. Nie grożą mu komplikacje związane z operacją chirurgiczną i już tego samego dnia może iść do pracy.

● Podczas zabiegu niechirurgicznej korekty kształtu nosa wykorzystuje się wypełniacz na bazie kwasu hialuronowego.  Preparat jest całkowicie bezpieczny dla ludzkiego organizmu. Od wielu lat wykorzystuje się go w gabinetach dermatologii estetycznej do wypełniania fałdów nosowo-wargowych, skroni, uwypuklenia policzków. Po wstrzyknięciu kwasu o konsystencji zbliżonej do galaretki lekarz modeluje substancję, ugniatając ją tak, by przybrała pożądany kształt. Zabieg nie jest bolesny, gdyż standardowo stosuje się krem znieczulający, a sam preparat ma w składzie lignokainę, która uśmierza ból. Jedynie pierwsze wkłucie igły może być nieprzyjemne.

● Zabieg nadaje nosowi ładne proporcje. Pozwala go wymodelować i np. zwęzić, jeśli jest zbyt szeroki. W ten sposób można też zlikwidować lub zmniejszyć garb, zniwelować „siodełko”, a ponadto czubek nosa delikatnie unieść – z wiekiem często opada i sprawia, że twarz ma zasępiony wygląd. Istotne jest, by zabieg ten wykonywał doświadczony lekarz. Modelowanie nosa wypełniaczem wymaga nie tylko wprawnej ręki. Aby uzyskać zamierzony efekt, trzeba wiedzieć, gdzie i w jakiej ilości podać preparat, ale też mieć wyczulony zmysł estetyczny. Ładny nos to taki, który będzie odpowiadał proporcjom twarzy, harmonijnie zagra z naszymi rysami i mimiką.

● Przeciwwskazania do wykonania zabiegu nie różnią się od tych, które dotyczą stosowania kwasu w innych miejscach ciała. Standardowo nie wykonuje się go podczas ciąży, karmienia, a także wtedy, gdy skóra w tym miejscu zmaga się z infekcją. Należy powstrzymać się od przyjmowania aspiryny, trzeba też unikać alkoholu. Efekt widoczny jest bezpośrednio po zabiegu w ok. 80 proc. Przez dwa tygodnie preparat jeszcze się uplastycznia i „układa”. Po tym czasie pacjent zgłasza się do gabinetu na konsultację i razem z lekarzem, dermatologiem estetycznym, ocenia efekt. To jest moment na ewentualne korekty, które są wliczone w cenę zabiegu.

● Bezpośrednio po zabiegu nie ma śladów, następnego dnia nos może być nieco powiększony, ale na tyle subtelnie, że większość osób tego nie zauważy. Rzadko pojawiające się maleńkie krwiaki mogą wystąpić u osób wrażliwych na iniekcję. Wchłoną się mniej więcej po tygodniu.

PRZED ZABIEGIEM I PO NIM Efekt korekcji utrzymuje się przez rok. Mniej więcej po takim czasie na wizycie kontrolnej lekarz określa, kiedy i w jakiej ilości należy uzupełnić preparat, aby utrzymać pożądany efekt


 

Twoja skóra zawsze pod opieka profesjonalistów.
Gabinet Kosmetologii i Medycyny Estetycznej Estetica, 32-600 Oswiecim, ul. Dabrowskiego 129, tel.: 33 844 01 66
Projekt i program Interhead.pl