1. O nas
  1. O nas
 2. MEDIA O NAS
 3. Galeria
 4. PODARUJ PIĘKNO
 5. AKTUALNOŚCI/ PROMOCJE
 6. CENNIK
 7. CENY ZABIEGÓW I TERAPII ŁĄCZONYCH WYKONYWANYCH W SERIACH
 8. Kontakt
  1. Mapa dojazdu do Gabinetu Kosmetologii i Medycyny Estetycznej Estetica

Nadpotliwość

Co to jest nadmierna potliwość?

Jeżeli nasze ciało wydziela większe ilości potu w sytuacjach stresowych lub podczas upalnych dni, to taka reakcja nie powinna budzić obaw. O nadpotliwości można mówić wtedy, gdy organizm produkuje na co dzień tak duże ilości potu, że spływa on po ciele niemal nieustannie. Zaburzenia w pracy gruczołów potowych ujawniają się najczęściej w okresie dojrzewania. Przyczyny nie są znane.

Nadpotliwość jest problemem bardzo uciążliwym. Pacjenci mają kłopoty w pracy. Skarżą się, że uniemożliwia im nawiązywanie kontaktów międzyludzkich i utrudnia wykonywanie obowiązków zawodowych. Stanowi  to dla nich przeszkodę w utrzymaniu się na stanowiskach kierowniczych, ponieważ są postrzegane jako osoby ciągle zestresowane, a tym samym niepewne, nieprofesjonalne. Nie mogą pracować w bezpośrednim kontakcie z klientami, gdyż jest to dla nich krępujące.

Przy chorobliwej nadpotliwości nie pomagają zwykłe dezodoranty. One rozwiązują problem tylko na chwilę, tuszując zapach rozkładającego się potu.Kilka lat temu jedyną szansą na trwałe pozbycie się nadpotliwości była operacja usunięcia gruczołów potowych. Obecnie najskuteczniejszą kuracją dla osób dotkniętych tym problemem są zabiegi leczenia nadpotliwości z wykorzystaniem botox-u. Zastrzyki z toksyny botulinowej dają nadzieję osobom cierpiącym na nadmierną, chorobliwą potliwość pach, stóp i dłoni poprzez kontrolowane  blokowanie działania nerwów zaopatrujących gruczoły potowe. 

W leczeniu nadpotliwości wykorzystujemy Botox. Jego działanie polega na blokowaniu włókien nerwowych,które zaopatrują gruczoły potowe. Zabiegi są prawie bezbolesne. Jednak jednorazowy zabieg wstrzyknięcia botoxu wiąże się z koniecznością nakłucia danej okolicy pach, stóp lub dłoni kilkadziesiąt razy.

Jakich efektów można się spodziewać?

Efekt zmniejszenia ilości wydzielanego potu można zaobserwować w ciągu kilku dni po zabiegu. Utrzymuje się on około sześciu - ośmiu miesięcy, a u osób powtarzających terapię kilkakrotnie - nawet do półtora roku.

Zabieg nie jest niebezpieczny, ale ogólny stan zdrowia poddającej mu się osoby musi być dobry. Pacjent nie może także mieć problemów z krzepnięciem krwi ani chorować na miastenia gravis, czyli dolegliwość neurologiczną, polegającą na osłabieniu siły mięśniowej. Leczenia nadpotliwości przy pomocy botoxu nie zaleca się dla kobiet w ciąży i matek karmiących.


Polecane zabiegi: Botox.

Twoja skóra zawsze pod opieka profesjonalistów.
Gabinet Kosmetologii i Medycyny Estetycznej Estetica, 32-600 Oswiecim, ul. Dabrowskiego 129, tel.: 33 844 01 66
Projekt i program Interhead.pl