1. O nas
  1. O nas
 2. MEDIA O NAS
 3. Galeria
 4. PODARUJ PIĘKNO
 5. AKTUALNOŚCI/ PROMOCJE
 6. CENNIK
 7. CENY ZABIEGÓW I TERAPII ŁĄCZONYCH WYKONYWANYCH W SERIACH
 8. Kontakt
  1. Mapa dojazdu do Gabinetu Kosmetologii i Medycyny Estetycznej Estetica

Mikrodermabrazja

Czym jest mikrodermabrazja i jakie daje rezultaty?

Mikrodermabrazja jest peelingiem, który pobudza procesy regeneracji skóry wpływając na proces syntezy kolagenu. Mikrodermabrazja umożliwia lepszą penetrację aplikowanych w kolejnym etapie zabiegu substancji czynnych.

 

Jak działa mikrodermabrazja?

Działanie terapeutyczne mikrodermabrazji polega na wykorzystaniu dwóch sił: tarcia oraz podciśnienia. Złuszczanie naskórka odbywa się przy użyciu specjalnej głowicy, w której materiał ścierny stanowią kryształki diamentu. Dzięki regulacji podciśnienia pozwalającej na kontrolowanie głębokości złuszczania, mikrodermabrazję można także wykonać u osób ze skórą wrażliwą.

 

Jakie rezultaty daje zabieg mikrodermabrazji?

Mikrodermabrazja poprawia strukturę oraz koloryt skóry, zmniejsza pory i usuwa zaskórniki, wygładza zmarszczki, uelastycznia, usuwa przebarwienia powstałe w wyniku działania promieni słonecznych, zmniejsza łojotok, odświeża i odmładza.

 

Dla kogo przeznaczony jest ten zabieg?

Najczęstszymi wskazaniami do wykonania mikrodermabrazji są posłoneczne uszkodzenia skóry, nadmierne rogowacenie, oczyszczenie skóry trądzikowej i mieszanej. Mikrodermabrazję wykonuje się nie tylko na skórze twarzy, ale także na innych obszarach - na przykład plecach, ramionach czy dekolcie. Zabieg ten może być wykonywany o każdej porze roku.

 

Jakie są przeciwwskazania do kuracji?

Przeciwwskazaniami do zabiegu są choroby bakteryjne i wirusowe skóry, trądzik ze zmianami ropnymi, występowanie wyprysków, leczenie isotretinoiną, łuszczyca.

 

Czy są rekomendowane zabiegi dodatkowe?

Mikrodermabrazja może być wykonywana w połączeniu z sonoforezą i mezoterapią bezigłową. W pielęgnacji skór grubych i łojotokowych można zastosować połączenie mikrodermabrazji z peelingiem kwasowym .


 

Twoja skóra zawsze pod opieka profesjonalistów.
Gabinet Kosmetologii i Medycyny Estetycznej Estetica, 32-600 Oswiecim, ul. Dabrowskiego 129, tel.: 33 844 01 66
Projekt i program Interhead.pl