1. O nas
  1. O nas
 2. MEDIA O NAS
 3. Galeria
 4. PODARUJ PIĘKNO
 5. AKTUALNOŚCI/ PROMOCJE
 6. CENNIK
 7. CENY ZABIEGÓW I TERAPII ŁĄCZONYCH WYKONYWANYCH W SERIACH
 8. Kontakt
  1. Mapa dojazdu do Gabinetu Kosmetologii i Medycyny Estetycznej Estetica

Laserowe zamykanie naczyń krwionośnych


 Dlaczego naczynia krwionośne rozszerzają się i stają widoczne?

Rozszerzone naczynka to problem wielu kobiet oraz mężczyzn niezależnie od wieku. Na ich powstawanie mają wpływ czynniki zewnętrzne oraz wrodzone tendencje. W przypadku kobiet problem ten najczęściej wywołują estrogeny wpływające na pracę mięśni naczyń włosowatych. Trwałe zmiany na skórze twarzy mogą prowadzić do pojawienia się trądziku różowatego, dlatego ważne jest szybkie rozpoczęcie kuracji. W pierwszej fazie pojawia się delikatny rumień, który z czasem utrwala się na stałe i wyraźnie zaznacza na skórze. Rozszerzone naczynia stają się osłabione i bardziej narażone na pękanie co prowadzi do powstania niekorzystnego efektu estetycznego.

 

W jaki sposób laser likwiduje zmiany naczyniowe?

Światło lasera aktywuje naturalny mechanizm niszczenia ścian naczyń krwionośnych przez znajdującą się w nich krew, która pod wpływem ciepła koaguluje powodując ich ścieśnienie od wewnątrz i oderwanie się od sieci. Wiązka lasera o odpowiedniej długości jest pochłaniania przez hemoglobinę, która produkuje w ten sposób niezbędną energię cieplną. Zniszczone fragmenty są usuwane z organizmu w procesach metabolicznych. Zamykanie popękanych naczynek odbywa się w sposób szybki i naturalny.

 

Co będziesz odczuwać w czasie zabiegu?

Zabieg jest procedurą bezbolesną - w czasie jej trwania można odczuwać lekkie ukłucia oraz ciepło w okolicy poddawanej zabiegowi. Niewielki dyskomfort może być również związany z uczuciem pieczenia i szczypania, które utrzymuje się maksymalnie przez godzinę po zabiegu. W przypadku osób szczególnie wrażliwych stosowane jest znieczulenie.

 

Jak postępować po zabiegu?

Po zakończeniu procedury może pojawić się rumień, zsinienie lub obrzęk, które zanikają w ciągu kilku dni. W tym czasie zwiększa się również wrażliwość skóry - w miejscy wykonania zabiegu jest ona delikatniejsza i bardziej narażona na podrażnienia. Nie należy w tym czasie stosować kosmetyków kolorowych, powinno się natomiast szczególnie chronić ten fragment skóry przed czynnikami zewnętrznymi. Niewskazana jest także wizyta w saunie i solarium. Można stosować kosmetyki natłuszczające i chroniące przed słońcem (z najwyższymi filtrami).

 

Ile zabiegów należy wykonać?

Liczba zabiegów, które należy wykonać zależy od tego jak zaawansowany jest problem - przy niewielkiej ilości zmian, które powstały niedawno, wystarczy jedna procedura. Razem z rosnącą ilością naczynek, ich średnicą czy głębokością umiejscowienia zwiększa się również liczba koniecznych zabiegów. Zwykle jednak wystarczy seria 3 spotkań z lekarzem na przestrzeni kilku miesięcy.

 

Jakie są przeciwwskazania?

Schorzeniami i problemami, które wykluczają przeprowadzenie procedury są: niewyrównana cukrzyca, zaburzenia w krzepnięciu krwi i stosowanie leków obniżających krzepliwość, bliznowce, problemy z gojeniem się skóry, zaburzenia pigmentacji, stosowanie leków zwiększających wrażliwość na światło, rozrusznik serca, oraz stosowanie Accutanu w ciągu 6 miesięcy przed zabiegiem.

 


Twoja skóra zawsze pod opieka profesjonalistów.
Gabinet Kosmetologii i Medycyny Estetycznej Estetica, 32-600 Oswiecim, ul. Dabrowskiego 129, tel.: 33 844 01 66
Projekt i program Interhead.pl