1. O nas
  1. O nas
 2. MEDIA O NAS
 3. Galeria
 4. PODARUJ PIĘKNO
 5. AKTUALNOŚCI/ PROMOCJE
 6. CENNIK
 7. CENY ZABIEGÓW I TERAPII ŁĄCZONYCH WYKONYWANYCH W SERIACH
 8. Kontakt
  1. Mapa dojazdu do Gabinetu Kosmetologii i Medycyny Estetycznej Estetica

Fotoodmładzanie


 

Czym jest laserowe odmładzanie?

Laserowe odmładzanie jest to technologia wykorzystująca intensywne światło lasera emitującego wiązkę promieni świetlnych o zróżnicowanej długości. Dzięki temu mogą docierać na różne głębokości naszej skóry oraz działać wielokierunkowo, usuwając wiele mankamentów skóry. Zabieg jest przełomowym osiągnięciem w medycynie estetycznej, pobudza komórki skóry właściwej do produkcji kolagenu. Jednocześnie dochodzi do skracania i przebudowywania włókien kolagenowych, dzięki czemu jakość skóry ulega znacznej poprawie. Światło emitowane przez urządzenie usuwa wszystkie niepożądane zmiany w skórze, które powstały na skutek działania upływu czasu, słońca lub chorób skóry. Światło lasera usuwa zmarszczki oraz wpływa na poprawę elastyczności i sprężystości skóry.

Jakie mankamenty skóry możesz zlikwidować korzystając z tej metody?

Zabieg usuwa między innymi zmiany naczyniowe, rozszerzone naczynka, rumienie, trądzik i zmiany potrądzikowe, przebarwienia, plamy skórne i posłoneczne. Pozwala także na laserowe usuwanie zmarszczek, a stymulując wytwarzanie kolagenu wygładza skórę.

 

Jak wygląda zabieg?

Podczas zabiegu zarówno osoba, która poddawana jest zabiegowi, jak i osoba wykonująca zabieg musi chronić oczy. W tym celu konieczne jest założenie okularów ze specjalnymi filtrami. Dedykowana lampa emituje promieniowanie w całym zakresie światła widzialnego i części światła obejmującego podczerwień. Reguluje się ją specjalnymi pryzmatami nakładanymi na końcówkę aparatu, które odcinają poszczególne wiązki fali do pożądanej długości. Skuteczność zabiegu zależy od odpowiednio dobranej długości fal oraz od czasu trwania impulsu.

Jak długo trwa zabieg?

Długość zabiegu zależy od obszaru, na którym jest on wykonywany. Średnio trwa od kilkunastu minut do godziny.

Co będziesz odczuwać podczas zabiegu?

Zazwyczaj jest to punktowe odczuwanie ciepła.

Jak postępować po zabiegu?

Po zabiegu należy unikać bezpośredniej ekspozycji na słońce oraz stosować kosmetyki pielęgnacyjne z wysokimi filtrami ochronnymi.

Czy są jakieś skutki uboczne?

Po zabiegu możesz spodziewać się zaczerwienienia skóry i lekkiego rumienia. Zmiany te samoczynnie ustępują w ciągu pierwszych dni, a nawet godzin po zabiegu. Nie przeszkadzają one również wrócić po zabiegu do codziennej aktywności.

Co warto dodatkowo wiedzieć o zabiegu?

Laserowe odmładzanie działa kompleksowo – eliminuje nawet kilka problemów skórnych jednocześnie podczas jednego zabiegu.

Jakie są przeciwskazania do wykonania zabiegu?

Tak jak przy wszystkich zabiegów laseroterapii przeciwwskazaniem jest ciąża i okres karmienia piersią. Procedury nie przeprowadza się również w przypadku podrażnienia oraz wystepowania chorób skórnych, bielactwa, łuszczycy i choroby nowotworowej. Zabieg nie jest także wskazany po użyciu samoopalacza oraz na świeżej opaleniźnie. Inne ewentualne przeciwwskazania są wykluczane podczas wywiadu poprzedzającego zabieg (może to być stosowanie kosmetyków z retinolem, leków światłouczulających i antykoagulantów czy niedawno wykonane peelingi).

Kilka słów o bezpieczeństwie:

Korzystając z technologii laserowych warto mieć na uwadze, żeby sprzęt, którym wykonywany jest zabieg posiadał certyfikaty bezpieczeństwa. Aby uniknąć powikłań i poparzeń należy korzystać z usług osób z odpowiednim przeszkoleniem. Podczas zabiegu należy chronić oczy, a po zabiegu stosować w pielęgnacji domowej kosmetyki z filtrami ochronnymi.


 

Twoja skóra zawsze pod opieka profesjonalistów.
Gabinet Kosmetologii i Medycyny Estetycznej Estetica, 32-600 Oswiecim, ul. Dabrowskiego 129, tel.: 33 844 01 66
Projekt i program Interhead.pl