1. O nas
  1. O nas
 2. MEDIA O NAS
 3. Galeria
 4. PODARUJ PIĘKNO
 5. AKTUALNOŚCI/ PROMOCJE
 6. CENNIK
 7. CENY ZABIEGÓW I TERAPII ŁĄCZONYCH WYKONYWANYCH W SERIACH
 8. Kontakt
  1. Mapa dojazdu do Gabinetu Kosmetologii i Medycyny Estetycznej Estetica

DERMATOLOGIA I DERMATOCHIRURGIA

DERMATOLOGIA

Problemy chorobowe i pielęgnacyjne dotyczące skóry mogą wynikać z różnych przyczyn. W Estetica porad i konsultacji udzielają lekarze specjaliści dermatolodzy, posiadający paro lub parunastu-letnie doświadczenie pracy w Klinikach Dermatologicznych. Specjalizacja w dermatologii ma znaczenie zarówno przy udzielaniu porad dermatologicznych jak i estetycznych, gdyż defekty skóry mogą mieć różne podłoże i poza umiejętnością posługiwania się jakąś metodą leczniczą ważna jest odpowiednia diagnoza.

Lekarze udzielają porad dotyczących wszystkich problemów dermatologicznych. Częstsze porady związane są z leczeniem: trądziku zwykłego, trądziku różowatego i trądziku dorosłych. Zwykle w przypadku konieczności podjęcia leczenia farmakologicznego udzielane są także porady w zakresie właściwej pielęgnacji skóry zarówno w domu jak i w gabinecie. Postępowanie pielęgnacyjne jest metodą wspomagającą w przypadku wszystkich problemów dermatologicznych .

Udzielamy także
porad z zakresu lekarskich; farmakologicznych metod odmładzania skóry i leczenia zmian powstających na podłożu skóry starzejącej się.

Leczymy wypadanie włosów o różnej etiologii. W Estetica problemem tym zajmują się dermatolodzy z paroletnim doświadczeniem w tym zakresie. Przeprowadzana jest
diagnostyka problemu. Poza leczeniem farmakologicznym stosowane są metody wspomagające - mezoterapia skóry głowy, środkami wybranymi do tego celu, w każdym przypadku indywidualnie, po dokonaniu diagnostyki.

 

DERMATOCHIRURGIA

 

Usuwanie zmian skórnych

Jakie zmiany skórne można usuwać?

W zasadzie każdą zmianę na skórze można usunąć. Zabiegi wykonywane ze wskazań leczniczych to wycinanie nowotworów łagodnych i złośliwych skóry oraz stanów przedrakowych.

Usuwamy również różnego rodzaju zmiany z powodów czysto estetycznych, sa to najczęściej:

·         znamiona komórkowe

·         włókniaki, ziarniniaki

·         tłuszczaki

·         kaszaki

·         brodawki łojotokowe

Dlaczego należy usuwać znamiona barwnikowe?

Ze względów profilaktycznych usuwamy znamiona barwnikowe, które wykazują cechy atypii, leżą w miejscach drażnionych oraz narażone są na działanie promieniowania słonecznego.

Znamię atypowe (dysplastyczne) charakteryzuje się rozmiarem najczęściej powyżej 5 mm, jest różnokształtne, różnobarwne, wzniesione ponad powierzchnię skóry.

Okolice uważane za najbardziej drażnione to:

·         skóra owłosiona głowy

·         okolice narządów płciowych

·         stopy

·         dłonie

·         tułów oraz piersi u kobiet

Zabieg profilaktycznego usunięcia zmian zapobiega ewentualnej transformacji w czerniaka złośliwego.

70- 90% czerniaków rozwija się z istniejącego już znamienia barwnikowego.

 

Kiedy znamię powinno być zbadane?

Niepokojącymi objawami są:

·         pojawienie się zapalnej obwódki wokół znamienia

·         świąd

·         pieczenie

·         krwawienie

·         nagły wzrost

Szczególnie narażone są osoby z Zespołem Znamion Atypowych. Dlatego tak ważna jest obserwacja i kontrola co 6 miesięcy w gabinecie dermatologicznym jak również przez samego pacjenta.


Czerniak jest nowotworem potencjalnie zagrażającym życiu, dlatego o rokowaniu decyduje wczesne rozpoznanie oraz radykalne wycięcie chirurgiczne połączone z badaniem histopatologicznym. Zachęcamy do wykonywania wideodermatoskopii cyfrowej

 

 Skleroterapia

Na czym polega skleroterapia?

Skleroterapia jest leczeniem bez lasera, bez operacji, bez znieczulenia. Dzięki niej pajączki i małe żylaki znikają. W czasie zabiegu lekarz wstrzykuje za pomocą cienkiej igły do wnętrza żyły specjalny środek ( np. Aethoxysklerol). Wskutek tego dochodzi do zamknięcia naczynia a krew poszukuje sobie inną drogę poprzez zdrowe naczynia, taka terapia trwa od 10 do 30 minut. Dzięki temu zastrzykowi żyły zamykają się. Zabieg ten nie wymaga hospitalizacji. Skleroterapia „pajączków" jest właściwie bezbolesna, nie wywołuje skutków ubocznych. Czasem leczenie powinno być przeprowadzone w kilku seriach.


 

 

 

 

 

dermatolog Oświęcim
Twoja skóra zawsze pod opieka profesjonalistów.
Gabinet Kosmetologii i Medycyny Estetycznej Estetica, 32-600 Oswiecim, ul. Dabrowskiego 129, tel.: 33 844 01 66
Projekt i program Interhead.pl