1. O nas
  1. O nas
 2. MEDIA O NAS
 3. Galeria
 4. PODARUJ PIĘKNO
 5. AKTUALNOŚCI/ PROMOCJE
 6. CENNIK
 7. CENY ZABIEGÓW I TERAPII ŁĄCZONYCH WYKONYWANYCH W SERIACH
 8. Kontakt
  1. Mapa dojazdu do Gabinetu Kosmetologii i Medycyny Estetycznej Estetica

Laboratorium Mesoestetic® dzięki wieloletniej współpracy ze specjalistami medycyny estetycznej i dermatologii m.in. doktorem Eduardo Kruligiem z Argentyny posiada ogromne doświadczenie w zakresie tworzenia produktów o działaniu depigmentacyjnym (AMELAN). Trzy tysiące przypadków zastosowania Amelanu® dało bardzo dobre rezultaty.

Laboratorium Mesoestetic® wykorzystując dotychczasowe doświadczenia, stworzyło preparat nowej generacji w leczeniu i usuwaniu przebarwień, jakim jest Cosmelan®. ZABIEG jest indywidualnie dostosowywany do potrzeb pacjenta i fototypu jego skóry.

Głównym wskazaniem są plamy o podłożu hormonalnym (melasma, chloasma).

Cosmelan® jest najskuteczniejszą kuracją wybielającą w porównaniu z terapiami dostępnymi obecnie na rynku.
Zawiera czynniki rozjaśniające o natychmiastowym działaniu.
Cosmelan®nie zawiera substancje o działaniu keratolitycznym.
Bardzo skuteczny w procesie usuwania przebarwień typu melasma.
Bardzo bezpieczny.
Może być wykonywany o każdej porze roku.
Cosmelan®jest odpowiedni dla każdego fototypu skóry.

Procedura zabiegu z użyciem Cosmelanu składa się z 2 etapów:

W gabinecie lekarskim personel medyczny oczyszcza i odtłuszcza skórę, a następnie nakłada maskę w kolorze make-up'u.
Po zabiegu pacjent z nałożoną maską udaje się do domu i zmywa ją bieżącą wodą, po okresie od 3 do 8 godzin. Czas trzymania maski jest ustalany przez lekarza w zależności od fototypu skóry pacjenta. Następnie pacjent stosuje krem COSMELAN 2 przez kilka miesięcy od zabiegu według schematu dobranego przez lekarza.
Stan skóry poprawia się tydzień po rozpoczęciu kuracji. W zależności od typu skóry leczenie przebiega z różną szybkością.

Przy ciemnej skórze (fototyp IV i V) plamy znikają po 8- 10 dniach. U osób o jasnej karnacji (fototyp I i II) i fototyp III - blondyni i szatyni o jasnych oczach - zanik plam jest obserwowany między 8 a 21 dniem. W 99% przypadków intensywność zabarwienia plam ulega redukcji o 95%. Choć przebarwienia praktycznie znikają, czasem można dostrzec cień w miejscu, gdzie poprzednio było zlokalizowane.

Jeśli leczenie preparatem Cosmelan 2 zostanie przerwane, przebarwienia mogą pojawić się ponownie, ponieważ terapia nie eliminuje tendencji do hiperpigmentacji, a jedynie ją przerywa.

Po aplikacji maski Cosmelan 1 w gabinecie bardzo istotna jest kontynuacja terapii kremem Cosmelan 2 w warunkach domowych według wskazówek otrzymanych od lekarza. Terapia nie może zostać przerwana w założonym czasie. W trakcie trwania kuracji nie można stosować żadnych innych środków wybielających i złuszczających, gdyż efekty terapeutyczne mogą nie zostać osiągnięte. Zalecane są wizyty kontrolne ustalane indywidualnie po zabiegu.

W trakcie 2 pierwszych dni po zabiegu z użyciem Cosmelanu oraz u osób z bardzo wrażliwą cerą może pojawić się silne zaczerwienienie. Jest to reakcja jak najbardziej normalna. Może również pojawić się uczucie napięcia i pieczenia.

Nowoczesna kuracja Cosmelan® daje pacjentowi możliwość pełnej kontroli intensywności powyższych objawów poprzez odpowiednie modulowanie nakładania kremu Cosmelan 2.

Wszystkie niezbędne informacje pacjent uzyskuje  podczas konsultacji i zabiegu.

opis niedostepny
Twoja skóra zawsze pod opieka profesjonalistów.
Gabinet Kosmetologii i Medycyny Estetycznej Estetica, 32-600 Oswiecim, ul. Dabrowskiego 129, tel.: 33 844 01 66
Projekt i program Interhead.pl